Recitační souztěž

přidáno: 13. 4. 2015 9:15, autor: Jitka Kavalová   [ aktualizováno 24. 4. 2015 4:01 ]
Na 12. května je vyhlášeno školní kolo recitační soutěže. Každý žák se nejpozději do třídního kola, které se uskuteční 30.4., naučí zpaměti, podle svého uvážení, zvolenou báseň. Můžete využít školní a obecní knihovnu, nebo sáhnout do vlastní domácí knihovničky, či podívat se na internet. Mnozí spisovatelé tam mají své stránky s ukázkami poezie. Pokud si nebudete vědět rady, je-li vybraná báseň pro vás vhodná, využijte kdykoliv rady učitele. Vybírat byste mohli mezi těmito autory: Emanuel Frynta, Petr Novák, Zdeněk Svěrák, Jiří Žáček, Pavel Šrut, Jiří Weinberger aj.

Můžete sáhnout i po próze - např. krátké bajky, humorný úryvek z oblíbené knížky (Hana Doskočilová - Sísa, František Nepil - Baryk a já)

Hodně zdaru při hledání textu, vyber si takový, který se ti bude líbit a který ti bude sedět.