Třídní noviny‎ > ‎

Pobyt v Oxfordu

přidáno: 18. 11. 2015 8:07, autor: Petr Koubek   [ aktualizováno 3. 12. 2015 23:49 ]
Vyjeli jsme v neděli 25.října do anglického města Oxford.Cestovali jsme zájezdovým autobusem (anglicky coach).Projeli jsme Německem,Belgií,Nizozemím a Francií,kde jsme se nalodili na trajekt (anglicky ferry) a z přístavu Calais vyrazili do anglického přístavu Dover.:D bylo to super! Poté jsme jeli do hlavního města Anglie Londýna (anglicky London),kde jsme strávili celý den.

Viděli jsme například:Tower Bridge,Big Ben,London Eye nebo také Buckinghamský palác.Všechny památky se nám líbily.Nejvíc se mi líbilo London Eye.(vyhlídkové kolo).Cestou jsme pořizovali fotky i selfie. 
Jeli jsme i po Temži na river busu až k Toweru,kde jsme viděli korunovační klenoty.
Pak jsme zamířili do města,kde jsme byli ubytováni,chodili  do školy a zároveň,kde se natáčel Harry Potter do Oxfordu.V městě je i jedna z nejváženější a nejstarších univerzita na světě Oxfordská univerzita,která je rozdělena na více kolejí.

V dopoledních hodinách tři dny probíhala výuka.Učitelé se jmenovali Duncan,Thomas a Neil.Byli to rodilí mluvčí,hodní i srandovní.Dokonce uměli některá slova česky.

Ve čtvrtek jsme jeli do Stratfordu nad Avonou.V tomto městečku se narodil Willliam Shakespeare.Navštívili jsme jeho rodný dům s velkou krásnou zahradou a i kostel Holy Trinity Church,kde je pochován i s manželkou.

Poslední den našeho zájezdu jsme obdrželi diplomy od našich učitelů za snahu a píli.
Rozloučili jsme se s Oxfordem a vyrazili domů.I když se náš zájezd konal o podzimních prázdninách,ale nám to nevadilo,protože jsme poznali něco nového život a města v Anglii.Týden pobytu v této zemi se nám moc líbil a přáli bychom ho všem našim spolužákům.


Comments