Čas běží..., ale vždy je možno zastavit se a udělat něco dobrého

přidáno: 11. 1. 2016 5:43, autor: Jaroslava Vyhnánková
Vánoční svátky, během kterých jsme prožívali radost  z narození Ježíška a vděčnost ze vzájemného obdarování jsou za námi a vstoupili jsme do nového roku, ve kterém můžeme využít příležitosti být zase o něco lepší, milejší, štědřejší i pracovitější..., než v loňském roce. A protože se to už některým žákům z naší třídy a školy v prvních dnech nového roku, třeba prostřednictvím Tříkrálové sbírky podařilo, chtěla bych všem ochotným koledníkům za to poděkovat. Samozřejmě se budou během tohoto roku nabízet další a další šance darovat čas, síly, ochotu či pomoc druhým. Někdy za vámi přijdou s prosbou spolužáci, jindy pedagogové. Ráda bych vás proto, milí žáci, vybídla, abyste byli vnímaví a neváhali něco dobrého pro druhé udělat. Ono někdy i malá věc, jako dát druhému přednost, mít pro spolužáka pěkné slovo, vyjít druhému vstříc, v dobrém ustoupit , nebo mu jen dopřát trošku klidu bez rošťáren a pošklebování, dokáže udělat svět hezčí a příjemnější. Díky vám se to může stát. Ať se vám to daří! Úspěšný rok!
ą
Jaroslava Vyhnánková,